Řešení pro rentgenovou analýzu

Řešení pro rentgenovou analýzu

Naše odpovědi na každou výzvu v akademické sféře i v průmyslu

Díky 60 letům zkušeností v oblasti rentgenové difrakce (XRD), nízkoúhlového rozptylu rentgenového záření (SAXS) a v oboru pokročilé rentgenové optiky nabízí společnost Anton Paar řešení pro rentgenovou analýzu pro každou situaci. Naše nejmodernější rentgenové přístrojové vybavení využívají zákazníci v mnoha oborech v akademické sféře i v průmyslu. Zjistěte, jak vám mohou pomoci řešení společnosti Anton Paar pro rentgenovou charakterizaci.

Vaše výzvy – naše řešení

Přístroje pro rentgenovou difrakci

 • Bezkonkurenční kvalita dat s nejvyšší efektivitou
 • Maximální flexibilita měření v jediné platformě
 • Koncept TruBeam™ s evakuovanou a plně automatizovanou optikou

S přístrojem XRDynamic 500 posunula společnost Anton Paar XRD na vyšší úroveň. Plně automatizovaný víceúčelový práškový rentgenový difraktometr XRDynamic 500 kombinuje bezkonkurenční kvalitu dat a nesrovnatelnou účinnost měření, je navržen pro intuitivní použití a nabízí vysoký stupeň automatizace. Díky široké škále platforem pro vzorky, komponent a neambientního příslušenství je XRDynamic 500 univerzální platformou vhodnou pro všechny způsoby využití práškové rentgenové difrakce.

Zobrazit XRDynamic 500

Přístrojové vybavení SAXS

 • Přední světový odborník a průkopník v oblasti řešení SAXS
 • Laboratorní přístroje s nejvyšší kvalitou dat
 • Prvotřídní flexibilita pro vaše aplikace

Společnost Anton Paar je průkopníkem laboratorních přístrojů SAXS již více než 60 let. Naše vysoce brilantní, flexibilní a snadno použitelné přístroje umožňují měření, která byla dříve možná pouze na synchrotronních stanicích – nyní jsou k dispozici i ve vaší laboratoři. Jsme hrdí na to, že si sami vyrábíme nejen samotné přístroje, ale také pokročilé držáky a platformy pro vzorky. Můžete se tak spolehnout na špičkovou kvalitu a maximální funkčnost.

Zobrazit produkty SAXS

Neambientní příslušenství pro RTG difrakci

 • Technologický lídr s širokou škálou možností
 • Nepřekonatelná přesnost teploty měření a homogenity
 • Kvalita řízená zkušenostmi

Od 60. let 20. století je společnost Anton Paar lídrem na trhu s neambientním příslušenstvím pro RTG difrakci a v tomto speciálním oboru RTG difrakce si vybudovala výjimečné odborné znalosti. Široké portfolio nejmodernějších technologií umožňuje zkoumat vzorky např. při různé teplotě, tlaku a relativní vlhkosti. Naše platformy lze snadno namontovat na téměř jakýkoli difraktometr a kompletně je integrovat do systému, což vám zajistí naprosté pohodlí.

Zobrazit neambientní příslušenství pro RTG difrakci

Rentgenová optika a zdroje rentgenového záření

 • Nejmodernější techniky depozice
 • Světová špička v oblasti vícevrstvé optiky a výroby monochromátorů
 • Subatomární přesnost pro referenční vzorky pro rentgenovou fluorescenci

V roce 2019 se společnost AXO DRESDEN připojila ke skupině Anton Paar. Společnost AXO, světový lídr v oblasti výroby vícevrstvých monochromátorů a rentgenových zrcadel, má více než 20 let zkušeností s nejmodernější technologií povlakování. Díky silným vazbám na výzkumné skupiny po celém světě a flexibilitě při navrhování řešení na míru je společnost AXO zkušeným vynálezcem systémů rentgenové analýzy. Společnost AXO DRESDEN čerpá ze silných stránek společnosti Anton Paar v oblasti výroby rentgenových zdrojů a měřicích přístrojů a nabízí špičková řešení pro vaše experimentální úlohy.

Zobrazit portfolio AXO

Uplatnění – podívejte se na různé oblasti uplatnění a stáhněte si naše aplikační listy

Materiály pro skladování a přeměnu energie

Zelená energetická revoluce učinila ze studia materiálů pro skladování a přeměnu energie hlavní výzvu 21. století. Zjistěte, jak se můžete díky našim nástrojům postavit k této výzvě čelem.

Aplikační listy:


Chemikálie a katalyzátory

Ať už pracujete s polymery, katalyzátory, pigmenty nebo agrochemikáliemi, rozhodujícími faktory pro zajištění požadovaných vlastností výrobků jsou charakterizace a optimalizace chemických receptur. Podívejte se, jak mohou přístroje pro rentgenovou analýzu Anton Paar posunout váš výzkum na vyšší úroveň.

Aplikační listy:


Biomateriály a léčiva

Rentgenové techniky hrají důležitou roli při pochopení a optimalizaci různých kroků při vývoji, návrhu receptury a výrobě léčiv – od charakterizace API přes skladování a testování stability až po kontrolu kvality.

Aplikační listy:


Nanomateriály

Nanomateriály a jejich zvláštní chemické a fyzikální vlastnosti stále přitahují obrovský zájem téměř všech vědních oborů. Pro zkoumání těchto materiálů jsou dokonale vhodné techniky rentgenové analýzy, díky nimž můžeme hlouběji porozumět strukturním rysům, které stojí za jejich novými vlastnostmi.

Aplikační listy:


Minerály a keramika

Minerály i keramika mají obrovskou škálu využití, od potravinových doplňků po špičkovou elektroniku a vše mezi tím. Metody rentgenové analýzy poskytují zásadní informace o chemických a strukturních vlastnostech zkoumaného vzorku.

Aplikační listy:


Těžba a kovy/slitiny

Metody rentgenové analýzy v oblasti těžby a výroby kovů lze využít při kontrole kvality rudy, optimalizaci výrobních procesů a charakterizaci finálních produktů.

Aplikační listy:


Cement a stavební materiály

Znalost chemického a mineralogického složení cementů, jejich prekurzorů a surovin je zásadní pro optimalizaci výrobních procesů a zajištění kvality výrobků. Metody rentgenové analýzy umožňují stanovit fázové složení, specifický povrch a sledovat různé procesy in-situ (např. hydrataci a dehydrataci).

Aplikační listy:


Publikace a vzdělávací zdroje

Vybrané publikace

Rentgenové přístroje Anton Paar se používají k realizaci špičkového výzkumu v nejrůznějších oblastech. Zde je výběr některých nedávných publikací, v nichž byly citovány naše rentgenové analytické přístroje:

XRD:

Inversion of quartz solid solutions at cryogenic temperatures.

Zandona A, Helsch G, Deubener J.: J Am Ceram Soc. 2020;103:6630–6638. doi.org/10.1111/jace.17393

 

SAXS:

Deep eutectic solvent in water pickering emulsions stabilised by cellulose nanofibrils.

Saffron J. Bryant, et. al.: RSC Adv., 2020, 10, 37023–37027. doi.org/10.1039/D0RA07575B

 

AXO DRESDEN:

Laboratory Setup for Scanning-Free Grazing Emission X-ray Fluorescence.

Jonas Baumann et. al.: Analytical Chemistry, 2017, 89, 1965 – 1971. doi.org/10.1021/acs.analchem.6b04449

 

Experimental verification of the individual energy dependencies of the partial L-shell photoionization cross sections of Pd and Mo.

Philipp Hönicke et. al.: Physical Review Letters, 2014, 113, 163001-163005. doi.org/10.1103/PhysRevLett.113.163001

Wiki stránky Anton Paar

Rentgenová difrakce (XRD)

Rentgenová difrakce je důležitou nedestruktivní analytickou metodou pro studium nejrůznějších materiálů. Mezi její nejdůležitější aplikace patří mimo jiné identifikace a kvantifikace fází, analýza mikrostruktury a analýza krystalové struktury. Úvodní informace o této technice naleznete zde.

Přečtěte si článek

Neambientní rentgenová difrakce

Změny neambientních parametrů (teplota, tlak, atmosféra, vlhkost...) přidávají do experimentu XRD další rozměr, protože materiály jakéhokoli druhu mají tendenci měnit své chemické a fyzikální chování za různých podmínek.

Přečtěte si článek

Analýza nanostruktury SAXS

SAXS je nedestruktivní metoda pro zkoumání nanostrukturních vzorků, například proteinů, makromolekul nebo disperzí nanočástic. Tato technika nevyžaduje prakticky žádnou přípravu vzorku, a proto analyzuje materiál v jeho původním stavu.

Přečtěte si článek

Průvodci Anton Paar – Vědomosti do kapsy

Průvodce neambientní difrakcí

Tato užitečná příručka vám přináší obecný úvod do oboru neambientní rentgenové difrakce (NA-XRD). Obsahuje informace o přístrojích, analýzách a interpretaci dat, o aplikacích a mnoha dalších tématech.

Další informace

Příručka SAXS

Jste v oboru nízkoúhlového rozptylu rentgenového záření nováčkem, nebo si chcete prohloubit své znalosti? Zobrazuje se vám strojový čas na synchrotronu nebo na nějakém interním přístroji SAXS? Seznamte se s informacemi o základních principech, konfiguracích přístroje, praktických aspektech, aplikacích a s mnoha dalšími.

Další informace

X-Ray Analysis Solutions na LinkedIn

Podívejte se na nejnovější zprávy z oboru a zajímavé aplikace. Získejte aktuální informace o vývoji v oblasti charakterizace materiálů pomocí rentgenového záření přímo od odborníků na aplikace ze společností Anton Paar a AXO DRESDEN. Sledujte naši stránku na LinkedIn a buďte informováni.

Další informace

Výstavy a webináře

Blížící se události

Země
Všechny
 • Brazílie
 • Mexiko
 • Německo
 • Spojené státy americké
 • Všechny
Typ semináře/školení
Všechny
 • Seminář
 • Veletrh
 • Webinář
 • Všechny

Nenalezeny žádné výsledky!