How to apply at Anton Paar

What sets you apart? Show us – we are looking forward to your application!

Kroky k vaší žádosti

Objevili jste mezi volnými pozicemi práci svých snů a chcete poslat přihlášku našemu HR týmu?

Váš zájem nás velice těší.

Žádost spustíte kliknutím na „Mám zájem o tuto pozici“.

Žádost se skládá ze čtyř jednoduchých kroků.

 1. Zadání základních informací
  Vyplňte své osobní údaje včetně jména, adresy a kontaktních údajů. Díky tomu vás budeme schopni kontaktovat a informovat o dalších krocích procesu náboru. Své údaje pečlivě zkontrolujte, protože můžeme zpracovávat jen žádosti s úplnými kontaktními údaji.
 2. Vaše kompetence
  Ve druhém kroku se vás zeptáme na vaše kompetence. Rádi bychom věděli, jaké máte dovednosti a jak dobře je ovládáte.
 3. Vaše motivace
  Nyní bychom se rádi zeptali, proč chcete pracovat v Anton Paar. Jaká je vaše motivace podílet se každý den na plnění společného cíle? Proč jste právě vy tím správným kandidátem na tuto pozici? Rádi bychom znali vaši motivaci.
 4. Vaše dokumenty
  V posledním kroku prosím přidejte ke své žádosti potřebné dokumenty. V tuto chvíli vás požádáme o zaslání životopisu a certifikátů, které souvisí s pracovní pozicí, na kterou se hlásíte V pozdější fázi procesu náboru vás můžeme požádat ještě o další dokumenty, například o doporučující dopisy.

Po zaslání přihlášky od nás obdržíte e-mail o potvrzení jejího přijetí.

Co se stane s vaší přihláškou, jakmile se dostane k nám?

Naši personalisté vidí za každou přihláškou člověka, který chce přispět k úspěchu naší společnosti svými kompetencemi, očekáváními a cíli. Váš zájem o práci u nás bereme velmi vážně.

Na každou přihlášku si vyhrazujeme dostatek času. Po pečlivém prostudování vašich dokumentů a po poradě s příslušným oddělením vás budeme kontaktovat. K tomuto kontaktu často využíváme e-mail. Proto prosím pravidelně kontrolujte svůj email. Pokud nás vaše přihláška přesvědčí, v první řadě si s vámi domluvíme pohovor po telefonu. Díky tomu získáme možnost porovnat naše očekávání a dáme vám příležitost zeptat se nás na to, co vás zajímá.

Pokud se budou naše očekávání shodovat a obě strany projeví zájem, pozveme vás na osobní pohovor.

V tuto chvíli vás budeme chtít poznat jako člověka a zhodnotit, zda se na danou pozici hodíte. Budete mít možnost zeptat se nás na vše ohledně vašich potencinálních odpovědností v Anton Paar.

Nechceme vás nechat čekat příliš dlouho, a tak vás co nejdříve od pohovoru budeme informovat, zda jsme si vás vybrali jako budoucího zaměstnance.

V Anton Paar máme řadu úkolů, pro jejichž splnění potřebujeme různé dovednosti a schopnosti. Je možné, že po rozhovoru s vámi dojdeme k přesvědčení, že se hodíte na jinou pozici, než na jakou jste se přihlásili. V takovém případě s vámi naše hodnocení probereme a pokud budete mít zájem, pozveme vás na další pohovor. 

Tipy pro dobrou přípravu a pohovor jako takový

Ceníme si upřímnosti a autenticity. Ne všechny životopisy jsou bez chyby. Rychlé změny zaměstnání, krátké období bez zaměstnání nebo nedokončené vzdělání jsou věci, které se stávají. Jen bychom rádi věděli, proč k nim došlo. Tyto informace se nemusíte obávat nám sdělit. Prosím, sdělte nám konkrétní odpovědi.

I když víme, že otázky na silné a slabé stránky nejsou oblíbené, je důležité, abyste na ně odpověděli upřímně a dokázali se sami vyhodnotit. Promyslete si to předem a až budete mluvit o možných oblastech pro svůj rozvoj, vyhněte se klasickým odpovědím typu „netrpělivost“ nebo „přílišné zaměření na detail“.

Zamyslete se, proč chcete pracovat v Anton Paar a co vás přitahuje na pracovní pozici, na kterou se hlásíte.

Informace o naší společnosti si můžete vyhledat například na našem webu nebo pracovním portále.

Na pohovor si připravte otázky i vy, rádi vám na ně odpovíme.

Přijďte prosím včas a pokud včas přijít nemůžete, dejte nám vědět. Každému se může stát zpoždění. V takovém případě prosím neprodleně zavolejte na naši recepci a řekněte nám, že máte zpoždění.

Všichni přemýšlejí, jaké oblečení zvolit na pohovor. S touto otázkou si nemusíte příliš lámat hlavu. Jsme společnost, jejíž kořeny tkví v tradičních řemeslech, a tak se naši zaměstnanci obvykle oblékají neformálně. Přijďte v tom, v čem se cítíte dobře. Není důležité, jestli přijdete v obleku, v šatech, v džínách a tričku s límečkem nebo halenkou.

Záleží nám na životním prostředí, a proto se snažíme šetřit papírem. Na pohovor si proto své dokumenty v tištěné podobě nosit nemusíte.