• Ramanova analýza

  KNOW THE UNKNOWN – Poznej nepoznané

  Nástroje pro Ramanovu spektroskopii od Anton Paar se běžně používají k identifikaci neznámých látek, kontrole vzorků při zajištění kvality, analýze chemického složení vzorků nebo sledování jejich změn.

  Řada kompaktních Ramanových analyzátorů (Cora) zahrnuje ruční Ramanův spektrometr pro identifikaci či potvrzení totožnosti neznámých látek přímo v terénu nebo ověřovací měření u příchozího zboží, a také celou škálu stolních Ramanových spektrometrů pro zajištění kvality a průmyslový a akademický výzkum.

 • Aplikace Ramanovy spektroskopie

  Přepínejte mezi dvěmi aplikačními oblastmi, abyste se buď dozvěděli, jak rychle identifikovat neznámé látky během několika sekund, nebo abyste získali více informací o tom, jak zjednodušit kontrolu kvality a akademický výzkum.

  Vybírejte mezi:

  • Identifikace nebezpečných a regulovaných materiálů
  • Kontrola kvality a výzkum

  Identifikace nebezpečných a regulovaných materiálů


 • Cora 100 – ruční Ramanův spektrometr pro identifikaci neznámých látek

  Detekujte hrozby pomocí ručního Ramanova spektrometru Cora 100

  Cora 100 je robustní nástroj, který umožňuje bezpečnou identifikaci neznámých a nebezpečných látek během několika sekund.

  Přístroj je určen k provozu za nejtvrdších podmínek a často se používá k detekování nebezpečných materiálů, narkotik, výbušnin a chemických látek. Cora 100 je inteligentní asistent pro detekci hrozeb a identifikaci nebezpečných materiálů, který se vám vejde do ruky.

  Intuitivní uživatelské prostředí a specializované příslušenství umožňuje pyrotechnikům, chemikům nebo týmům pro likvidaci CBRNE vyhodnocovat rizika související s analyzovanými látkami a také přijímat rozhodnutí zachraňující životy přímo na místě nebo v nebezpečném prostředí.

  Komplexní databáze, například databáze narkotik, umožňují provádět sledování nezákonných a regulovaných látek a zjednodušovat každodenní práci policie a celníků.

  Cora 100 je ruční nástroj pro Ramanovu analýzu, který pomáhá operátorům v oboru obrany státu a bezpečnosti přijímat rychlá rozhodnutí, která mohou zachraňovat životy a snižovat rizika:

  • Poznejte nepoznané a identifikujte tisíce látek a směsí stiskem tlačítka
  • Vyhodnoťte možná rizika během několika vteřin
  • Používejte bezpečné vzorkovací příslušenství, které vás chrání
  • Vejde se vám do kapsy a váží pouhých 650 gramů
  • Pracujte v nejtvrdších podmínkách díky ochraně IP67 a certifikaci MIL-STD 810G

  Další informace

   

   

  Cora 100 – Naplánujte si své bezplatné zkušební období!

  Formulář pro zkušební období Ramanova spektrometru

  Zkušební období Ramanova spektrometru Strana 1
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  Pokud vyberete „Jiná země“, není nabídka zkušebního období zaručena. Vaši žádost zkontrolujeme a ozveme se vám.
  *
  Zkušební období Ramanova spektrometru Strana 2
  Používáte v současné době Ramanův spektrometr?
  *
  *
  By selecting "ZÚČASTNIT SE" you agree, that Anton Paar uses your personal data to fulfill your request and for the purpose of fulfilling contractual obligations towards you. Further information can be found in the Zásady ochrany osobních údajů.

  Aplikace

  Zjistěte více o přístrojích Cora 100 a jejich různých aplikačních oblastech:

 • 3letá záruka

  • S účinností od 1. ledna 2020 se na všechny přístroje* společnosti Anton Paar vztahuje záruka po dobu 3 let.
  • Zákazníci se tak vyhnou nepředpokládaným nákladům a na svůj přístroj se mohou vždy spolehnout.
  • Vedle záruky je k dispozici široká škála dalších služeb a možností údržby.

  * Vzhledem k použité technologii některé přístroje vyžadují údržbu v souladu s plánem údržby. Dodržení plánu údržby je nutnou podmínkou pro poskytnutí tříleté záruky.

  Další informace

Webináře

 • Kombinace Ramanovy spektrometrie s reologií: Korelace fyzikálních a chemických vlastností

  Během chemických reakcí, například při polymerizaci nebo vytvrzování se mohou chemické vlastnosti materiálu měnit. Viskoelastické vlastnosti lze obvykle zjišťovat pomocí reometru, ale mechanické testování neodhalí žádné chemické informace. Za účelem přímého spojování změn v reologickém chování s chemickými změnami se Ramanova spektroskopie používá in situ společně s reologií. Řadu Anton Paar MCR (modulární kompaktní reometr) lze snadno kombinovat s Ramanovými spektrometry Anton Paar Cora prostřednictvím sondy s optickým vláknem. Zjistěte, jak vám Ramanova analýza pomůže lépe porozumět vašemu vzorku a vašim reakcím.

  Zhlédnout teď

  Měření grafenu pomocí stolního Ramanova spektrometru

  Grafen je nový dvourozměrný uhlíkový materiál s výjimečnými vlastnostmi. Má nejvyšší sílu v tahu ze všech dosud známých materiálů a zároveň je dobrým elektrickým a tepelným vodičem. Tento materiál začíná být nově využíván v průmyslovém i základním výzkumu. Ramanova spektroskopie umožňuje provádět místní měření pro vyhodnocení kvality a určení vlastností materiálu. V tomto webináři budeme probírat typické vzorky, experimentální podrobnosti a to, jak interpretovat výsledky Ramanovy spektroskopie.

  Zhlédnout teď

  Cora 100: Rychlá a bezpečná Ramanova spektrometrie pro identifikaci nepovolených a nebezpečných látek

  Představte si kompaktní nástroj, který je jen o málo větší než mobilní telefon, schopný detekovat tisíce nebezpečných a ilegálních látek během několika sekund a umožní vám přijímat rychlá a život zachraňující rozhodnutí. Představte si robustní nástroj, který je schopný na místě detekovat nebezpečné materiály, narkotika, výbušné látky a bojové chemické látky na místě nebo v nebezpečném prostředí. Takový nástroj nese název Cora 100 – kompaktní Ramanův analyzátor od společnosti Anton Paar. Zjistěte, jak vám Cora 100 pomůže identifikovat látky stiskem tlačítka a zjednodušuje práci pyrotechniků, chemiků, týmů pro likvidaci CBRNE, hasičů, policistů a celníků.

  Zhlédnout teď

Události

 • Podívejte se na Ramanovy spektrometry společnosti Anton Paar v akci a pohovořte si s našimi experty na následujících akcích: