Zatímco společnost Anton Paar oslaví 100 let, její britská dceřiná společnost slaví 40 let

2022-05-24 | Corporate

Začátek

Rok 1982 byl pozoruhodný: Michael Jackson vydal album Thriller, v kinech byl uveden blockbuster Stevena Spielberga ET, byl uveden na trh první Commodore 64 – a Anton Paar založil svou první dceřinou obchodní společnost ve Velké Británii. 

Od počátku 70. let byly produkty Anton Paar distribuovány ve Spojeném království společností Stanton Redcroft Ltd. V roce 1982 se obchodní manažer Bryan Leslie Treherne a bratři Kevin a Paul Jiggensovi a také Mike Stevens rozhodli prorazit novou cestu. Po návštěvě tehdejšího generálního ředitele společnosti Anton Paar Ulricha Santnera a jeho dcery Barbary padlo rozhodnutí založit první dceřinou obchodní společnost v Londýně. 6. ledna 1982 začala v malé kanceláři v Raynes Park poblíž Wimbledonu v jižním Londýně konečně fungovat Paar Scientific Ltd. Byl to malý obchod, který se nacházel mezi čínskou restaurací a obchodem s dlaždicemi. V roce 2004 se název společnosti změnil na Anton Paar Ltd. Touto britskou dceřinou obchodní společností byla posléze založena pobočka v Dublinu v roce 2011 a v roce 2021 se stala Anton Paar Ireland.

„Všichni jsme velmi hrdí na to, že můžeme oslavit 40. výročí založení společnosti Anton Paar Ltd,“ říká generální ředitel společnosti Anton Paar UK Huw Bevan, který je generálním ředitelem od roku 2014 a uspořádá v Londýně slavnostní večer ke 40. výročí. „Toto je fantastický úspěch a skutečný důkaz nadšení, energie a nasazení našich zaměstnanců a podpory, které se nám dostává od našich zákazníků. Těšíme se na pokračování našeho společného růstu v příštích 40 letech.“

Pokračující růst v St. Albans

Od roku 2012 sídlí Anton Paar Ltd. ve městě St. Albans, asi 40 kilometrů severně od Londýna. Kolem přelomu století měla společnost 13 zaměstnanců a dosahovala obratu něco málo přes 1,5 milionu liber (asi 2,2 milionu eur). Anton Paar Ltd. dnes zaměstnává 46 lidí a její obrat se enormně zvýšil, a sice na více než 10 milionů liber (11,65 milionů eur). 

„Skutečná hodnota naší společnosti spočívá ve znalostech, energii a nadšení našich zaměstnanců,“ říká Bevan. „Mnoho z nich je u společnosti Anton Paar již několik let a v současné době máme sedm kolegů s více než 15 odpracovanými lety. V roce 2018 odešel náš nejdéle sloužící zaměstnanec Brian Phillips po úžasných 30 letech ve společnosti!“ 

Nové místo pro budoucnost

I přes nepříznivý „protivítr“ způsobený rozhodnutím Spojeného království vystoupit z EU stále existuje dostatek příležitostí k dalšímu růstu. Společnost obsluhuje stále širší spektrum zákazníků napříč průmyslovými odvětvími, jako jsou nápoje, akademická sféra, chemický a farmaceutický průmysl. 

Podle Bevana bude společnost v příštích několika letech dále expandovat a již nyní se plánuje nová lokalita: „Nové sídlo bude více než dvakrát větší než kancelář v St. Albans,“ říká. „Dokončení tohoto projektu bude trvat několik let. Pak budeme moci oslavit další mezník v naší historii.“

Společnost Anton Paar se zabývá vývojem, výrobou a distribucí vysoce přesných laboratorních přístrojů a procesních měřicích systémů a nabízí uživatelsky specifická řešení automatizace a robotizace. Je světovým lídrem v oblasti měření hustoty, koncentrace a obsahu CO2 a na poli reologie. Po desetiletí společnost investovala společnost Anton Paar GmbH přibližně 20 procent svého obratu do výzkumu a vývoje. 

Úspěch společnosti Anton Paar Ltd. odráží úspěch společnosti se sídlem ve Štýrském Hradci jako celku: 100 let poté, co Anton Paar založil malou zámečnickou dílnu, je nyní Anton Paar globální korporací s více než 3 600 zaměstnanci, 45 sesterskými společnostmi a pobočkami, 50 prodejními partnery a provozy ve více než 110 zemích po celém světě.