Perfektní shoda: skills.lab a SK Sturm

2022-06-14 | Corporate

Anton Paar SportsTec GmbH již několik let podporuje SK Sturm Graz v objektivním měření a cíleném zvyšování technické výkonnosti svých hráčů – od prvního týmu až po juniorskou úroveň. Nyní společnost Anton Paar a rakouský bundesligový klub prodloužili partnerství.

Výkonný ředitel pro sport SK Sturm Andreas Schicker je potěšen prodloužením spolupráce: „Arénu skills.lab intenzivně a úspěšně využíváme již více než dva roky k cílenému scoutingu založenému na datech i objektivnímu hodnocení všech hráčů v klubu od juniorských věkových kategorií až po profesionální tým. Jsme rádi, že jsme mohli dále rozšířit naši spolupráci se skills.lab od společnosti Anton Paar.“


Legenda klubu a trenér pro rozvoj SK Sturm Günther Neukirchner pravidelně trénuje s mladými hráči v aréně skills.lab.

„Rozvoj nové generace profesionálů“
Spolupráce umožňuje vicemistrovi rakouské Bundesligy v široké míře využívat služby hodnocení, školení a scouting, které nabízí skills.lab ve Wundschuh. Hodnocení v aréně skills.lab umožňuje týmu Sturm Graz objektivně porovnat své hráče mezi sebou. Získané poznatky využívá štýrský klub při sestavování jednotlivých týmů a také při přechodu hráčů z akademie do Sturm Graz II a následně do prvního týmu. Případné nové hráče lze navíc objektivně posoudit.

Dr. Johannes Tändl, generální ředitel Anton Paar SportsTec GmbH, považuje technologii za součást moderního fotbalu: „Systémy skills.lab jsou zvláště vhodné pro rozvoj nové generace profesionálů, protože fotbalové dovednosti hráčů lze cíleněji přiblížit profesionální úrovni. Proto nás obzvláště těší, že mnozí z talentovaných hráčů, kteří s námi často trénují, jsou nyní hráči týmu Sturm Graz."