Umístěno v: FC Ingoldstadt kupuje skills.lab

| Corporate

Strach gólmana z pokutového kopu je legendární a dostal se až do literatury. A je zde vedle strachu útočníka. Jak kdysi řekl německý reprezentant Gerald Asamoah: „Konečně mám míč a to je vždy můj problém.“ Profesionální fotbalisté se musí umět vypořádat se stresem a udržet si přehled ve hře. A to nemluvíme o ofsajdech a dokonalých přihrávkách. A teď ta novinka: těmto dovednostem se můžete naučit, procvičovat je a dovést k dokonalosti díky skills.lab od Anton Paar SportsTec.

Skills.lab je důvtipný a částečně virtuální systém pro trénink fotbalu. Šest projektorů promítá herní situaci a úlohy na stěny hexagonálního mini stadiónu o průměru přibližně 20 metrů. Čtyři stroje na vystřelování míčů pak vypouštějí balóny do výšky nebo rovně rychlostí až 130 km/h. Na hráči pak je, aby si míče zpracoval. Zastavení míče, volej, přihrávka, střela nahoru, dolů, do růžku nebo housle... Za vše se udělují body. „V tuto chvíli nabízíme více než 50 různých tréninkových kurzů v pěti úrovních obtížnosti,“ vysvětluje výkonný ředitel Anton Paar SportsTec Michael Lang. Nechybí jásot z tribun při gólech a nadávky při pokutovém kopu. Realističtější už je to jen na stadiónu. Hráče sleduje několik laserů a kamer, které se pak starají o podrobnou analýzu jeho silných a slabých stránek. V jednu chvíli mohou pracovat až čtyři fotbalisté.

Na tomto sofistikovaném tréninkovém systému, který se ovládá obyčejným tabletem, je postavena strategie FC Ingolstadtu. Právě byla podepsána smlouva a skills.lab bude v Ingolstadtu uvedena do provozu na jaře 2019. Součástí smlouvy je také kontrakt na řadu let údržby. „Zvítězili jsme v boji s konkurencí z Německa, Španělska a Číny, protože náš systém je robustnější,“ řekl Michael Lang. Klub v druhé německé Bundeslize bude systém využívat k dalšímu rozvoji svých fotbalových talentů. Ingolstadtská skills.lab pak bude sloužit také jako ukázkové středisko pro potenciální zákazníky.

O tento tréninkový systém je velký zájem v Evropě i v USA. „Po několika letech investic a vývoje jsme získali prvního zákazníka, ale je to teprve začátek. Díky naší technické vyspělosti za námi přijdou další špičkové kluby. Celý tým si zaslouží velkou pochvalu za vyvinutí tak skvělého systému na zelené louce. Během posledních pár let jsme do něj vložili opravdu velké úsilí,“ říká Jakob Santner, výkonný předseda Anton Paar SportsTec.