Analýza potravin a přístrojové vybavení

Analýza potravin a přístrojové vybavení

Analytické nástroje k testování potravin a krmiv

Evoluce očekávání spotřebitelů, představení nových potravinových výrobků a generace ekologicky uvědomělých spotřebitelů, majitelů zvířat a zemědělců, kteří požadují krmiva vysoce kvalitního standardu, vyžaduje výrobky, které splňují přísné analýzy potravin.

V Antonu Paar máme vynikající portfolio přístrojů pro analýzu potravin, které vám pomáhají splnit tyto výzvy. Provést komplexní analýzu nebezpečí na kritických kontrolních bodech, vyvinout nové výrobky a receptury, posoudit kvalitu potravin a obalů a monitorovat účinnost procesu s pomocí přístrojů pro chemickou analýzu, fyzikální testování a testování během procesu.

Chcete-li se dozvědět více, podívejte se naši novou e-knihu:
Stáhnout e-knihuKontaktní formulář

Náš nový, nepřehlédnutelný E-book: "Průvodce analýzou potravin a krmiv"

Váš komplexní průvodce chemickou a fyzikální analýzou potravin a testováním během výroby potravinových výrobků. Tento e-book obsahuje skutečná měřicí data a vysvětluje, jak překonat některé z nejčastějších výzev v hodnocení jakosti potravin a bezpečnosti potravin.

Zde si přečtěte další informace

Portfólio analýzy potravin a přístrojové techniky společnosti Anton Paar

Anton Paar se zaměřuje na řešení výzev, které čelí při analýze jakosti potravin a potravinové bezpečnosti s portfoliem přístrojů pro chemickou analýzu, fyzikální testování a testování během výroby potravin, aby zajistil nejvyšší kvalitu a bezpečnost potravin a krmiv.

Chemická analýza potravin

Naše chemické analýzy jsou navrženy pro mikrovlnnou asistovanou trávení potravin, polarimetrii, Ramanovu spektroskopii, určení koncentrace rozpuštěných plynů a další. Zajišťují správnou přípravu vzorků před elementární analýzou, měří rozpuštěný kyslík v obalech mléka a posuzují kvalitu glukosaminu. Navíc určují čistotu sacharózy, měří hladinu sacharózy a laktózy v mléčných výrobcích, analyzují molekulární rotaci stévie a hodnotí obsah tuku v čokoládových výrobcích. Naše nástroje také posuzují oxidační stabilitu semen a olejů z chia, extrahují diterpeny z oleje a detekují oxid titaničitý v potravinách, zajišťujíce vysoké standardy bezpečnosti a kvality.

Fyzické testování potravin

Naše fyzikální testovací přístroje nabízejí zásadní analýzy pro potravinářský průmysl v oblasti velikosti částic, reometrie, rentgenové difrakce a dalších. Jsou používány k hodnocení krystalinity v cukrech, čokoládě a palmovém oleji, k posouzení reologie škrobu a moučných výrobků a k měření velikosti částic v potravinářských prášcích, rostlinných výrobcích a rýžových derivátech. Máme řešení pro stanovení hustoty omáček, proudové chování pudingů, viskozitu mléčných výrobků a alternativního mléka a účinnost homogenizace mléka. Kromě toho mohou uživatelé pomocí našich nástrojů testovat tvrdost obilovin, měřit vlhkost v medu, kontrolovat sušinu v sirupech a charakterizovat chování průtoku prášku během skladování a přepravy.

Testování během výroby potravin

Naše testovací řešení pro potravinářský průmysl pokrývají jak fyzikální, tak chemické parametry nezbytné pro kvalitu výrobků a efektivitu procesů. Mezi ně patří procesní přístroje pro provádění měření průtoku a hustoty pro přesné dávkování a měření koncentrace během míchání jogurtu. Poskytujeme zařízení pro měření hustoty a rozpuštěného kyslíku při zpracování mléka a jiných mléčných výrobků, analýzu lepku při příjmu surovin a měření koncentrace sirupu během výroby farmaceutických medvídků. Kromě procesních senzorů nabízíme extrudery k měření procesních parametrů pro výrobu alternativních bílkovin a masa, luštěnin a krmných směsí z hmyzu.

Naše aplikace pro analýzu potravin

Nabízíme řešení pro všechny vaše specifické potravinářské analýzy a potřeby přístrojového vybavení. Nechtěli jste pracovat s mlékem, čokoládou, cukrem nebo krmivy, máme pro vás řešení v podobě laboratorních a procesních přístrojů až po extruzní řešení.

Analýza mléčných výrobků

Podívejte se blíže na naše řešení, která monitorují výrobu a skladování práškového mléka. Poskytujeme přístroje pro analýzu mléčných výrobků, abychom našli nové receptury, například k zabránění fázové separace v mléčných nápojích, a prováděli jednoduché kontroly kvality.

Další informace

Testování kvality čokolády a cukrovinek

Náš portfoliopro testování kvality čokolády vám pomáhá určit klíčové parametry kvality kakaového prášku a dalších surovin. Dále můžete zkoumat vlastnosti toku roztavené čokolády, provádět analýzu textury a lépe porozumět krystalizaci tuků a cukrů ve vašich cukrářských výrobcích.

Další informace

Analýza cukru

Kromě přesného měření koncentrace cukru v potravinách - jak v laboratoři, tak na výrobní lince - renomovaná řešení pro analýzu cukru od Anton Paar umožňují také komplexní charakterizaci různých typů cukru. Tyto roztoky posuzují obsah sacharózy a glukózy, čistotu, barvu, optickou rotaci a několik dalších důležitých parametrů, zajistí důkladnou a spolehlivou analýzu. Tento přístup poskytuje neocenitelné poznatky pro kontrolu kvality a vývoj výrobků v potravinářském průmyslu.

Další informace

Škrobové a obilné výrobky

S novou rodinou přístrojů Brabender od společnosti Anton Paar jsou zákazníci připraveni plně charakterizovat pekařské a mlynářské výrobky. Řada zařízení Brabender doplňuje dobře zavedený portfólio společnosti Anton Paar pro charakterizaci velikosti a tvaru částic, hodnocení vlastností průtoku prášku, měření hustoty a další.

Další informace

Webináře o potravinách a krmivech